Uroczyste zakończenie roku akademickiego UTW UKEN 2025/2026
22 czerwca w Auli Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studentów i zaproszonych gości przywitała Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Katarzyna Gurczyńska-Sady, prorektor ds. Kształcenia dr hab. Jacek Chmieliński, prof. UKEN oraz dr Ewelina Zdebska, Dziekan UTW. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Słuchaczy UTW Pan Kazimierz Gil.
Całość spotkania prowadzona była przez Wiktorię Adamek –przewodniczącą Koła Naukowego Animacji i Wolontariatu IZiSS UKEN oraz przez członków Koła: Aleksandrę Nowak, Klaudię Pancerz, Konrada Kopacza oraz Gabrielę Zdebską – studentkę III roku psychologii UKEN.
Rok akademicki 2025/2026 ukończyło 59 słuchaczy UTW – serdecznie gratulujemy!
Nie zabrakło słów podziękowań, gratulacji oraz życzeń by nadchodzące wakacje były czasem odpoczynku i zebrania sił na realizację planów w roku akademickim 2026/2027.
Zostały wręczone dyplomy oraz upominki dla Słuchaczy UTW.
Podczas spotkania dr Marek Banach, prof. UKEN wygłosił interesujący wykład pt. Aktywność wolnoczasowa seniorów. Słuchacze UTW przyjęli wystąpienie z wielkim uznaniem i ciekawością. Całość wydarzenia uświetnił odśpiewany przez Klaudię Pancerz wiersz jej autorstwa „Mosty”.
„Drodzy Państwo,
to nie jest pożegnanie. To jedynie zakończenie kolejnego etapu naszej wspólnej podróży. To, czego się nauczyliśmy, czego doświadczyliśmy i kogo spotkaliśmy na swojej drodze, pozostanie z nami na zawsze. Wspomnienia wspólnie spędzonych chwil, rozmów po wykładach, nowych przyjaźni, uśmiechów i wzajemnej życzliwości są bezcennym skarbem, który zabieramy ze sobą na wakacyjny czas.
Uniwersytet Trzeciego Wieku to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy. To przede wszystkim wspólnota ludzi otwartych na świat, ciekawych życia i gotowych każdego dnia odkrywać coś nowego. To dowód na to, że pasja, aktywność i chęć rozwoju nie mają wieku.
Życzę Państwu, aby nadchodzące wakacje były czasem odpoczynku, radości i spełnienia. Niech każdy dzień przynosi nowe powody do uśmiechu, a letnie chwile pozostawią po sobie same piękne wspomnienia.
Dziękuję za ten wspólnie spędzony rok akademicki, za Państwa obecność, energię i serce. To dzięki Państwu Uniwersytet Trzeciego Wieku jest miejscem tak wyjątkowym.
Już dziś z ogromną radością i nadzieją zapraszam Państwa na nowy rok akademicki 2026/2027.”
Dziekan UTW – dr Ewelina Zdebska




